پمپ

پنج توصیه برای تمیز کردن سری دوش حمام

اگر شما هم با کثیف بودن سری دوش حمام مشکل دارید، با ما همراه باشید، چرا که در ادامه قصد داریم پنج توصیه برای تمیز کردن سری دوش حمام را بیان کنیم.

پنج توصیه برای تمیز کردن سری دوش1

یکی از مزیت های بسیار مهم استفاده از سری دوش حمام این است که شما می توانید آب را با فشار و سرعت بالا دریافت کنید.

در این صورت نه تنها لذت کافی از دوش گرفتن خواهید برد، بلکه در مصرف آب نیز صرفه جویی خواهد شد.

اما در بعد از مدتی استفاده از دوش حمام شما متوجه تغییر رنگ، فشار و سرعت آب در سری دوش حمام خواهید شد.

این مشکل به دلیل وجود میزان زیادی مواد محلول در آب بسیار طبیعی است و تقریبا برای همه استفاده کنندگان از دوش حمام رخ می دهد.

در این حالت املاح داخل آب سوراخ های سری دوش را اشغال کرده و نه تنها سبب مسدود شدن آن ها می شوند، بلکه ظاهر دوش را نیز تغییر می دهند.

اما به منظور بازگرداندن دوش حمام به حالت اولیه خود باید اقدامات لازم در جهت تمیز کردن سری دوش را انجام داد تا بتوان از آب با فشار و سرعت بالا بهره کافی را برد و همچنین زیبایی اولیه آن حفظ شود.

به همین دلیل در ادامه قصد داریم تا با بیان پنج توصیه به منظور تمیز کردن سری دوش حمام به رسیدن این هدف کمک کنیم.

پنج توصیه برای تمیز کردن سری دوش حمام
شستن نازل یا دهانه سری دوش
بر روی برخی از سری دوش حمام از نازل های پلاستیکی استفاده شده است که به راحتی از بیرون از دوش قابل مشاهده است.

بنابراین چنانچه میزان املاح چسبیده به سری دوش کم بوده و هنوز تازه هستند، می توانید به منظور تمیز کردن سری دوش انگشتان دست و یا مسواک بلا استفاده را بر روی نازل بکشید تا تمام املاح چسبیده به آن تمیز شوند.

قرار دادن سری دوش در سرکه
از نظر بسیاری از افراد محلول سرکه بهترین تمیز کننده و از بین برنده املاح چسبیده به سری دوش حمام است.

بنابراین در مواقعی که میزان آلودگی سری دوش حمام به قدری زیاد است که با استفاده از مسواک خالی قابل رفع نیست، می توانید محلول سرکه را به دو روش به کار ببرید.

چنانچه سری دوش حمام به راحتی باز می شود ابتدا با باز کردن پیچ های آن سری را باز کرده و سپس به مدت چند ساعت آن را در داخل محلول سرکه موجود در یک ظرف بزرگ قرار دهید.
توجه داشته باشید که مقدار سرکه داخل ظرف باید به اندازه ای باشد که سری دوش و سوراخ های آن به طور کامل در آن غرق شوند.

بعد از گذشت چند ساعت سری دوش را برداشته و در محل قبلی خود بر روی دسته دوش دوباره نصب کنید و با باز کردن آب با فشار زیاد اجازه دهید تمامی املاح به همراه سرکه از داخل دوش خارج شوند.

حال اگر امکان باز کردن سری دوش وجود ندارد و یا دوش شما به حالت توکار در درون دیوار قرار گرفت است، راهکار بسیار ساده تری به منظور تمیز کردن آن با استفاده از سرکه وجود دارد.
پنج توصیه برای تمیز کردن سری دوش2

برای این منظور ابتدا داخل کیسه پلاستیکی مقداری سرکه ریخته و سپس کیسه پلاستیکی دارای سرکه را به استفاده از کش و یا طناب باریک به سری دوش حمام محکم ببندید.

بعد از گذشت چند ساعت کیسه پلاستیکی را از روی دوش برداشته و شیر آب حمام را باز کنید تا سری دوش از سرکه و املاح آب شسته شود.

استفاده از نوشابه سیاه برای شستن سردوش
شاید در نظر برخی افراد که دوستداره نوشابه هستند و آن را میل می کنند، دانستن این مطلب کمی عجیب و شاید نگران کننده به نظر برسد، ولی لازم است بدانید که نوشابه سیاه توانایی بالایی در زدودن جرم و املاح دارد!

بنابراین اولین توصیه ما به شما این است که علاوه بر تجدید نظر کردن در خصوص مصرف نوشابه، از
این نوشیدنی به عنوان تمیز کننده سری دوش حمام استفاده کنید.

نحوه تمیز کردن سری دوش حمام با استفاده از نوشابه بسیار ساده است و شما می توانید بعد از باز کردن آن از دوش حمام سری را در داخل ظرف حاوی نوشابه قرار داده و بعد از گذشت چند ساعت آن را خارج کنید.

سپس سری دوش را با کمک آب شسته و در جای قبلی خود بر روی دوش نصب کنید. البته چنانچه سری دوش حمام شما به راحتی باز نمی شود، می توانید مانند محلول سرکه، نوشابه را داخل کیسه پلاستیکی قرار دهید و آن را تا چند ساعت بر روی سری دوش ببندید.

تمیز کردن صفحه فیلتر سری دوش
در بیشتر موارد علت گرفتگی و مسدود شدن سوراخ های سری دوش به دلیل کثیفی صفحه فیلتر دوش است.

پنج توصیه برای تمیز کردن سری دوش3

در بیشتر مدل های شیرهای اهرمی فیلتر سری دوش بین سری و لوله دوش حمام قرار گرفته است، پس به منظور تمیز کردن آن ابتدا باید سری دوش را از محل اتصال خود به دسته دوش باز کنید. حال با کمک آچار مناسب می توانید صفحه فیلتر دوش را از محل خود بردارید.

در این مرحله صفحه فیلتر را در محلول آب قرار دهید و با کمک برس نازک شروع به زدودن املاح و جرم های چسبیده به آن کنید.

بعد از تمیز کردن صفحه فیلتر آن را در مکان قبلی خود در دوش حمام قرار داده و سری دوش را در جای خود ببندید.

توجه!
استفاده از مواد شیمیایی قوی در هنگام تمیز کردن صفحه فیلتر دوش حمام سبب خراب شدن آن می شود. بنابراین برای شستن آن فقط از آب استفاده کنید.

استفاده از محلول جوش شیرین برای تمیز کردن سردوش حمام
محلول جوش شیرین یکی از دستورالعمل های قدیمی و ماندگار در تمیز کردن هر گونه سطحی از جمله سری دوش حمام به شمار می رود.

به منظور استفاده از این ماده تمیز کننده طبیعی و ارزان ابتدا باید جوش شیرین را به صورت خمیر آماده کنید. پس برای این کار آن را با مقداری آب مخلوط کرده و خمیر به دست آماده را بر روی سری دوش متصل به لوله حمام بکشید.

فقط به خاطر داشته باشید که میزان غلظت این محلول نباید خیلی زیاد و یا خیلی کم باشد. بلکه باید به صورتی باشد که از دوش چکه نکرده و از طرفی آنقدر سفت نباشد که بر روی دوش نچسبد.

بعد از قرار دادن محلول بر روی سری دوش حمام مطمئن شوید که تمام قسمت های سری دوش مخصوصا نازل ها و سوراخ های آن به طور کامل با محلول آغشته شده اند.

حال بعد از گذشت 20 الی 30 دقیقه دوش حمام را باز کرده و اجازه دهید تمام محلول جوش شیرین از سطح و سوراخ های سری دوش پاک شوند.

تمیز بودن سری دوش حمام نه تنها سبب زیبایی آن می شود، بلکه باعث افزایش کارایی این وسیله نیز خواهد شد.

از طرفی وجود جرم و آلودگی در سری دوش می تواند سبب حساسیت های پوستی در هنگام دوش گرفتن شود. بنابراین در صورت آلوده بودن سری دوش حمام می توانید از دستورالعمل های ذکر شده به منظور رفع آلودگی ها استفاده کنید.

اما در صورتی که مدت زمان طولانی است که از سری دوش حمام استفاده می کنید، این وسیله با تمیز کردن هم کارایی اول خود را به دست نمی آورد. در این صورت بهترین گزینه تعمیر سری دوش و در نهایت تعویض آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.